Back to Schedules

Greenbriar at Dunn Loring

Date: July 17, 2021
Location: Vienna
Course: 25 Meters
Scores:
245.0Dunn Loring 170.0Greenbriar
Boys Free 25M 8&U
1. 18.60 DL Grant Rubin
2. 20.25 DL Nathan Durr
3. 20.30 DL Owen Deitz
4. 23.66 G Calvin W Lawrence
5. 26.31 G Mekhi B Murphy
6. 27.50 G Foster J Eig
Boys Free 50M 9-10
1. 37.71 DL Logan Rubin
2. 40.42 G Isaac S Conaway
3. 41.04 DL Eli Feldman
4. 42.87 DL Dean Stein
5. 44.89 G Pike W Conaway
6. 50.34 G John W Reynolds
Boys Free 50M 11-12
1. 35.00 G Noah A Paredes-Carpenter
2. 35.43 DL Samuel Brewer
3. 36.12 G Forest Lan
4. 37.03 DL Skip Hommer
5. 37.38 G Sage C Brown
6. 39.00 DL Joshua Taliaferro
Boys Free 50M 13-14
1. 28.25 G Ben T Clabeaux
2. 29.31 G Nathan D Murphy
3. 30.22 G Corban S Lawrence
4. 31.85 DL Cyrus Sharafi
5. 33.24 DL Timothy Tu
6. 34.59 DL Peter Zimmerman
Boys Free 50M 15-18
1. 25.81 G Justin T Lee
2. 26.69 G Sky Lan
3. 26.97 DL William Kindelan
4. 27.41 G Ted W Kim
5. 29.13 DL Enoch Zimmerman
6. 29.22 DL Roman Gorkowski
Boys Back 25M 8&U
1. 24.84 DL Charles Williamson
2. 26.71 DL Grant Yashar
3. 31.61 G Arnav Mishra
4. 31.78 DL Laszlo Matias
5. 34.53 G Mekhi B Murphy
6. 49.13 G Nathan P Shildneck
Boys Back 50M 9-10
1. 46.67 DL Eli Feldman
2. 52.82 G Jude Hessel
3. 56.07 G Aaron J Preti
4. 57.75 DL Christian Gramlich
5. 59.72 G Theodore Kim
6. 1:01.08 DL Maddox Martino
Boys Back 50M 11-12
1. 40.53 DL Lex Brucker
2. 42.03 G Louis K Murphy
3. 42.78 DL Bruce Heier
4. 43.37 DL Owen Koch
5. 46.00 G Noah A Paredes-Carpenter
6. 46.75 G Mark D Hessel
Boys Back 50M 13-14
1. 33.97 G Ben T Clabeaux
2. 36.12 G Ocean Lan
3. 38.99 DL Ben Woltman
4. 41.19 DL Niels-Oliver DeChaine
5. 47.87 DL Peter Zimmerman
6. 49.30 G William J Brkic
Boys Back 50M 15-18
1. 29.31 DL William Kindelan
2. 29.50 G Benjamin M Nguyen
3. 31.40 G Sky Lan
4. 33.59 G Ryan M Brown
5. 33.97 DL Roman Gorkowski
6. 34.04 DL Aidan Jones
Boys Breast 25M 8&U
1. 28.15 DL Nathan Durr
2. 29.41 DL Ryan Martonik
3. 41.47 G Arnav Mishra
4. 46.62 G Paarivel T Murugesan
Boys Breast 50M 9-10
1. 50.67 G Aaron J Preti
2. 52.49 DL Ben Brewer
3. 59.25 G Aaron Segal
4. 59.69 DL Joshua Findlay
5. 1:00.36 DL Wesley Deitz
6. 1:03.50 G Isaac S Conaway
Boys Breast 50M 11-12
1. 45.11 DL Samuel Brewer
2. 45.18 DL Peyton Reed
3. 45.81 G Louis K Murphy
4. 49.04 G Arjun Balaji
5. 50.91 G Sage C Brown
6. 53.08 DL Owen Koch
Boys Breast 50M 13-14
1. 36.39 G Nathan D Murphy
2. 39.16 G Connor J Morgan
3. 40.07 G Matthew M Fitzgerald
4. 47.27 DL Neel Chopra
5. 47.65 DL Niels-Oliver DeChaine
6. 48.82 DL Weston Borodin
Boys Breast 50M 15-18
1. 32.48 G Jack Renner
2. 33.81 G Ted W Kim
3. 34.77 DL Carl Blome
4. 35.34 G William D Murphy
5. 35.94 DL Aidan Jones
6. 38.31 DL Rishi R Vasudevan
Boys Fly 25M 8&U
1. 23.56 DL Grant Rubin
2. 27.98 DL Charles Williamson
3. 35.53 DL Tyler Singmaster
Boys Fly 25M 9-10
1. 20.62 DL Logan Rubin
2. 23.13 DL Christian Gramlich
3. 24.28 G Jude Hessel
4. 24.56 DL Joshua Findlay
5. 24.66 G Aaron Segal
6. 29.57 G Theodore Kim
Boys Fly 50M 11-12
1. 37.59 DL Lex Brucker
2. 38.60 DL Bruce Heier
3. 39.51 G Forest Lan
4. 46.81 DL Joshua Taliaferro
5. 47.99 G Arjun Balaji
6. 51.56 G Mark D Hessel
Boys Fly 50M 13-14
1. 32.25 G Corban S Lawrence
2. 33.56 G Connor J Morgan
3. 34.25 G Ocean Lan
4. 35.87 DL Ben Woltman
5. 35.90 DL Timothy Tu
6. 42.68 DL Aiden Feyerherm
Boys Fly 50M 15-18
1. 27.59 G Justin T Lee
2. 29.37 DL Carl Blome
3. 29.63 G Jake Li
4. 29.66 G Jack Renner
5. 32.15 DL Zachary Yashar
6. 35.09 DL Enoch Zimmerman
Boys Free 100M Relay 8&U
1. 1:24.12 DL Nathan Durr
Owen Deitz
Joel Gramlich
Grant Rubin
2. 1:50.84 G Mekhi B Murphy
Arnav Mishra
Foster J Eig
Calvin W Lawrence
Boys Free 200M Relay Mixed Age
1. 2:08.53 G Forest Lan
Isaac S Conaway
Ben T Clabeaux
Justin T Lee
2. 2:12.03 DL Lex Brucker
Logan Rubin
Timothy Tu
William Kindelan
Boys Medley 100M Relay 9-10
1. 1:26.18 DL Eli Feldman
Ben Brewer
Christian Gramlich
Logan Rubin
2. 1:28.15 G Jude Hessel
Aaron J Preti
Aaron Segal
Isaac S Conaway
Boys Medley 100M Relay 11-12
1. 1:12.69 G Noah A Paredes-Carpenter
Louis K Murphy
Forest Lan
Sage C Brown
2. 1:14.03 DL Lex Brucker
Samuel Brewer
Bruce Heier
Skip Hommer
Boys Medley 100M Relay 13-14
1. 59.44 G Ocean Lan
Nathan D Murphy
Corban S Lawrence
Ben T Clabeaux
2. 1:11.53 DL Ben Woltman
Niels-Oliver DeChaine
Timothy Tu
Cyrus Sharafi
Boys Medley 200M Relay 15-18
1. 1:54.56 G Benjamin M Nguyen
Justin T Lee
Sky Lan
Jack Renner
2. 2:03.77 DL William Kindelan
Aidan Jones
Carl Blome
Roman Gorkowski
Girls Free 25M 8&U
1. 21.02 G Bernadette R Tatman-Tyree
2. 23.44 DL Caroline Andrews
3. 23.53 G Katherine A Cooley
4. 24.48 DL Elyse S Eastep
5. 26.75 DL Sylee I Gupta
6. 27.17 G Caroline L Shildneck
Girls Free 50M 9-10
1. 38.42 DL Samantha Singmaster
2. 39.84 G Sloane N Wayment
3. 41.50 DL Lucy Paquette
4. 46.40 DL Vera Wachter
5. 51.27 G Alina C Sridhar
6. 56.78 G Rubiana F Perez-Roberts
Girls Free 50M 11-12
1. 34.46 DL Elise Yashar
2. 35.91 DL Hazel Gramlich
3. 36.34 DL Sofia Baldeon-Masturzo
4. 36.87 G Penelope Lawrence
5. 39.76 G Reagan Mazanec
6. 40.63 G Adeline L Quinby
Girls Free 50M 13-14
1. 29.84 DL Ana Falzone
2. 30.93 DL Morgan C Gary
3. 31.73 G Avery N Lawrence
4. 32.06 DL Katherine Shatokhin
5. 36.76 G Charlotte Mazanec
6. 38.03 G Isabel F Tamayo
Girls Free 50M 15-18
1. 29.63 DL Vera Korff
2. 31.43 G Megan J Kim
3. 32.95 DL Tessa Murphy
4. 33.19 G Olivia E Grindal
5. 33.37 DL Madeleine Gerritz
6. 35.94 G Alexis M Fitzgerald
Girls Back 25M 8&U
1. 27.65 G Kathryn J Kim
2. 28.44 DL Charlotte Blank
3. 30.06 G Lydia F Hessel
4. 31.03 DL Elyse S Eastep
5. 31.85 DL Sylee I Gupta
6. 35.28 G Abigail R Paynter
Girls Back 50M 9-10
1. 47.48 G Meadow DeMille
2. 49.75 DL Samantha Singmaster
3. 50.72 DL Mara Zulauf
4. 52.56 DL Kara Baskett
5. 55.90 G Sophia K Park
6. 55.95 G Caroline M Grindal
Girls Back 50M 11-12
1. 38.81 DL Tala Tohmeh
2. 41.08 DL Elise Yashar
3. 48.19 DL Emma Doucette
4. 49.12 G Morgan E Brkic
5. 55.19 G Bella M Eig
6. 59.19 G Marisa C Bell
Girls Back 50M 13-14
1. 34.42 DL Kate McDermott
2. 35.81 DL Morgan C Gary
3. 37.14 DL Caroline Gleditsch
4. 37.37 G Elizabeth N Klanderman
5. 50.77 G Lorelei L Wayment
6. 56.22 G Natalie M Selchert
Girls Back 50M 15-18
1. 34.88 DL Vera Korff
2. 35.90 G Kendall Morgan
3. 37.80 DL Alexis Hommer
4. 38.34 G Lilly Q Nguyen
5. 40.39 G Teresa Klanderman
6. 41.67 DL Te'a V Murphy
Girls Breast 25M 8&U
1. 30.06 DL Charlotte Blank
2. 31.22 G Kathryn J Kim
3. 32.83 DL Clara Psotka
4. 32.87 G Zoe G Murdoch
5. 36.16 G Katherine A Cooley
Girls Breast 50M 9-10
1. 51.75 G Sloane N Wayment
2. 54.72 DL Kelly Tickle
3. 56.79 DL Elizabeth Rokita
4. 57.46 DL Megan Hwang
Girls Breast 50M 11-12
1. 45.37 DL Abby Gavino
2. 46.31 DL Tala Tohmeh
3. 47.39 DL Emma Doucette
4. 53.03 G Penelope Lawrence
5. 56.86 G Morgan E Brkic
6. 59.90 G Riana Jaber
Girls Breast 50M 13-14
1. 39.10 DL Kate McDermott
2. 39.85 DL Caroline Gleditsch
3. 42.88 G Elizabeth N Klanderman
4. 43.02 DL Audrey Burns
5. 57.57 G Lucy A Ivy
6. 1:02.17 G Lorelei L Wayment
Girls Breast 50M 15-18
1. 39.68 DL Valerie Dirkse
2. 43.82 G Teresa Klanderman
3. 43.91 G Alexis M Fitzgerald
4. 45.47 DL Tessa Murphy
5. 47.65 G Lilly Q Nguyen
6. 47.78 DL Alanna Korff
Girls Fly 25M 8&U
1. 27.78 G Lydia F Hessel
2. 28.28 DL Caroline Andrews
3. 29.11 G Abigail R Paynter
4. 34.78 DL Stella Baldeon-Masturzo
5. 35.89 DL Dania A Al-Douri
6. 46.28 G Zoe G Murdoch
Girls Fly 25M 9-10
1. 19.02 G Meadow DeMille
2. 22.18 DL Megan Hwang
3. 23.06 G Caroline M Grindal
4. 23.75 DL Elizabeth Rokita
5. 23.98 DL Vera Wachter
6. 30.81 G Isabella S Lutz-Montiel
Girls Fly 50M 11-12
1. 37.84 DL Abby Gavino
2. 38.15 DL Hazel Gramlich
3. 42.27 DL Sofia Baldeon-Masturzo
4. 49.97 G Adeline L Quinby
5. 50.81 G Reagan Mazanec
6. 57.84 G Bella M Eig
Girls Fly 50M 13-14
1. 32.32 DL Ana Falzone
2. 35.27 DL Katherine Shatokhin
3. 35.59 G Avery N Lawrence
4. 41.30 DL Penelope O'Hearn
5. 42.86 G Charlotte Mazanec
6. 45.03 G Isabel F Tamayo
Girls Fly 50M 15-18
1. 32.99 DL Valerie Dirkse
2. 34.02 G Megan J Kim
3. 34.91 G Kendall Morgan
4. 36.16 G Olivia E Grindal
5. 36.87 DL Alexis Hommer
6. 39.01 DL Te'a V Murphy
Girls Free 100M Relay 8&U
1. 1:27.86 G Katherine A Cooley
Bernadette R Tatman-Tyree
Abigail R Paynter
Kathryn J Kim
2. 1:37.21 DL Charlotte Blank
Elyse S Eastep
Sylee I Gupta
Caroline Andrews
Girls Free 200M Relay Mixed Age
1. 2:13.22 DL Elise Yashar
Samantha Singmaster
Morgan C Gary
Vera Korff
2. 2:19.74 G Penelope Lawrence
Sloane N Wayment
Avery N Lawrence
Megan J Kim
Girls Medley 100M Relay 9-10
1. 1:27.42 DL Samantha Singmaster
Elizabeth Rokita
Megan Hwang
Lucy Paquette
2. 1:30.43 G Caroline M Grindal
Sophia K Park
Meadow DeMille
Sloane N Wayment
Girls Medley 100M Relay 11-12
1. 1:09.88 DL Tala Tohmeh
Abby Gavino
Hazel Gramlich
Elise Yashar
2. 1:25.66 G Morgan E Brkic
Riana Jaber
Reagan Mazanec
Penelope Lawrence
Girls Medley 100M Relay 13-14
1. 1:03.60 DL Ana Falzone
Kate McDermott
Katherine Shatokhin
Morgan C Gary
2. 1:12.72 G Charlotte Mazanec
Elizabeth N Klanderman
Avery N Lawrence
Isabel F Tamayo