Back to Schedules

Divisional Relays at Arlington

Date: July 10, 2019
Location: Arlington
Course: 25 Meters
Scores:
214.0Donaldson Run 176.0Mount Vernon Park 174.0High Point Pool
160.0Crosspointe 120.0Vienna Woods 120.0Hunter Mill
Boys Free 100M Relay 8&U
1. 1:17.28 HPP Landon Welck
Colin A McCorry
Peter C McCorry
Josiah Sturgill
2. 1:17.42 DR Miles O Ledford
Michael A Maloney
James Madden
Jack A Taylor
3. 1:20.00 CP Caleb J Cherryholmes-Wesley
Truman A Moore
Dominic J Iaci
Gabriel K Hamamgian
4. 1:27.01 VW Logan G Siegrist
Holden J Schlosnagle
Timothy R Hazzard
Carter M Tennant
5. 1:30.30 MVP Jackson C Saloom
Jacob A Milito
Andrew E Wiggers
Lincoln Jetton
6. 1:33.06 HTM Weston S Hunt
Cash L Pecoraro
Ryne C Eggstaff
Jacob T Lucca
Boys Free 100M Relay 9-10
1. 1:06.86 HPP John H McCorry
Declan Conley
Aden Travers
Nathan Moschella
2. 1:08.62 MVP Liam H Fore
Noah A Litonjua
Anthony J Sarro
Samuel C Bruce
3. 1:08.93 DR Sloan Stafford
Miles Nelson
Peter Madden
Aram B Connable
4. 1:10.37 VW Kai B Molter
Nathan P Jurutka
Zachary D Wigglesworth
Finn M McIntyre
5. 1:11.67 HTM Hunter J Jenks
William D Halloran
Charles A Stipanovic
Evan Y Chen
6. 1:13.91 CP Joshua E Kim
Enrique K Ugalde
Ryan J Tate
Chase F Brindisi
Boys Free 100M Relay 11-12
1. 56.35 MVP Matthew J Makin
Gavin H Fore
Jack P Alzona
Alexander M North
2. 58.21 DR Thomas A Rodman
William J Taylor
Jimmy Egan
Charlie Greenwood
3. 59.54 HPP Jonathan Katen
Hartwell M Craig
Liam Conley
Elijah S Na
4. 59.97 HTM Alexander J Rose
Kieran Q Kalthof
Hunter R Guthrie
Connor P Dunne
5. 1:01.53 CP Nicky J Bierstine
Luca M Iaci
Adam C Corley
Paul J Mullen
6. 1:02.75 VW Cru C Molter
Clayton G Turner
Thomas B Carstater
Graham C Rowan
Boys Free 200M Relay 13-14
1. 1:49.49 DR Charlie D Taylor
Braylon E Meade
Jack B Tsuchitani
Hayden Stolzenberg
2. 1:51.61 MVP James M Piland
Jack A Klopson
Jack A Dupuis
Donovan R Kovalsky
3. 1:57.70 CP John Michael Teter
Jacob Diep
Jameson C Davis
Frederick G Speidell
4. 2:06.00 HPP Andrew C Miller
Brandon I Werbel
Jameson S Craig
Wesley Sturgill
5. 2:06.29 VW Daniel Lauretti
Hugh Fleming
Anthony B Roman
Ryan C Johnson
6. 2:19.08 HTM Kasra Erfani
Oliver Hau
Joey T DiCintio
Aiden B O'Connor
Boys Free 200M Relay 15-18
1. 1:39.46 DR Daniel L Brooks
Harrison D Rehr
Andrew C Meighan
Sean Conley
2. 1:41.38 HPP Jack Lindly
Matthew Moschella
Benjamin A Sharrer
Lachlan E Flatin
3. 1:42.37 VW Benjamin K Shroeder
Joseph P McClorey
Andrew Denman-Grimm
Benjamin E Denman-Grimm
4. 1:43.34 MVP Cole R Miller
Andrew H Baker
John T French
Clark C Bayer
5. 1:43.94 HTM Ian Cobb
James Frucht
Ryan Breedlove
Ethan K Bean
6. 1:45.99 CP William E Mullen
Brendan B Mullen
Dylan A Dunn
William M Pyle
Boys Free 200M Relay Mixed Age
1. 1:54.08 MVP Alexander M North
Samuel C Bruce
Donovan R Kovalsky
Clark C Bayer
2. 1:57.17 DR Charlie Greenwood
Peter Madden
Jack B Tsuchitani
Sean Conley
3. 1:58.17 VW Graham C Rowan
Finn M McIntyre
Ryan C Johnson
Benjamin E Denman-Grimm
4. 2:00.32 CP Paul J Mullen
Chase F Brindisi
Frederick G Speidell
William E Mullen
5. 2:01.35 HTM Alexander J Rose
Hunter J Jenks
Kasra Erfani
Ian Cobb
6. 2:02.95 HPP Elijah S Na
Josiah Sturgill
Wesley Sturgill
Lachlan E Flatin
Boys Medley 100M Relay 8&U
1. 1:27.39 HPP Peter C McCorry
Nate J Kasik
Josiah Sturgill
Landon Welck
2. 1:29.67 DR Jack A Taylor
Michael A Maloney
James Madden
Miles O Ledford
3. 1:36.47 CP Caleb J Cherryholmes-Wesley
Gabriel K Hamamgian
Truman A Moore
Dominic J Iaci
4. 1:41.61 MVP Andrew E Wiggers
Lincoln Jetton
Jackson C Saloom
Jacob A Milito
5. 1:42.24 VW Holden J Schlosnagle
Logan G Siegrist
Timothy R Hazzard
Carter M Tennant
6. 1:49.36 HTM Connor A Etris
Ryne C Eggstaff
Jacob T Lucca
Cash L Pecoraro
Boys Medley 100M Relay 9-10
1. 1:16.93 HPP Aden Travers
Declan Conley
Nathan Moschella
John H McCorry
2. 1:18.15 DR Miles Nelson
Hayden K Hill
Peter Madden
Sloan Stafford
3. 1:18.34 MVP Samuel C Bruce
Anthony J Sarro
Liam H Fore
Noah A Litonjua
4. 1:20.13 HTM Evan Y Chen
Hayes W Aylward
Hunter J Jenks
William D Halloran
5. 1:20.98 VW Finn M McIntyre
Jacob E Jackson
Luke M Lauretti
Kai B Molter
Boys Medley 100M Relay 11-12
1. 1:04.64 MVP George S Schulte
Alexander M North
Matthew J Makin
Gavin H Fore
2. 1:05.07 DR William J Taylor
Charlie Greenwood
Jimmy Egan
Thomas A Rodman
3. 1:07.72 HPP Elijah S Na
Addison Turner
Jonathan Katen
Liam Conley
4. 1:08.50 CP Nicky J Bierstine
Adam C Corley
Paul J Mullen
Luca M Iaci
5. 1:09.32 HTM Hunter R Guthrie
Connor P Dunne
Kieran Q Kalthof
Alexander J Rose
6. 1:10.88 VW Clayton G Turner
Graham C Rowan
Cru C Molter
Thomas B Carstater
Boys Medley 200M Relay 13-14
1. 2:03.29 MVP Joseph H Humphreys
Jack A Klopson
James M Piland
Donovan R Kovalsky
2. 2:05.99 DR Jack B Tsuchitani
Phillip Brooke
Charlie D Taylor
Hayden Stolzenberg
3. 2:08.86 CP John Michael Teter
Jason P Corley
Frederick G Speidell
Jameson C Davis
4. 2:19.46 HPP Wesley Sturgill
Brandon I Werbel
Andrew C Miller
Jameson S Craig
5. 2:21.64 VW Luke Kenney
Ryan C Johnson
Daniel Lauretti
Hugh Fleming
6. 2:32.49 HTM Kasra Erfani
Oliver Hau
Joey T DiCintio
Aiden B O'Connor
Boys Medley 200M Relay 15-18
1. 1:51.13 DR Daniel L Brooks
Andrew C Meighan
Harrison D Rehr
Sean Conley
2. 1:53.36 HTM Benham Cobb
Ian Cobb
Ethan K Bean
James Frucht
3. 1:54.31 VW Patrick S Kenney
Tyler Johnson
Benjamin K Shroeder
Benjamin E Denman-Grimm
4. 1:54.33 HPP Derek Y Liu
Lachlan E Flatin
Benjamin A Sharrer
Jack Lindly
5. 1:55.69 MVP John T French
TJ Heck
Cole R Miller
Clark C Bayer
6. 1:55.85 CP Brendan B Mullen
Dylan A Dunn
William M Pyle
William E Mullen
Girls Free 100M Relay 8&U
1. 1:20.65 DR Yvelisse M Cabocel
Anna A Edgerton
Keegan E Clark
Annika S Ledford
2. 1:22.16 MVP Margaret V Driscoll
Kate Barber
Andrea B Morales
Natalie Crowther
3. 1:25.90 HPP Emery M Pintauro
Violet O Owens
Chloe Crawford
Valerie Katen
4. 1:26.13 VW Reagan E Nolan
Georgia Q Grana
Sophia G Steiling
Isla R McIntyre
5. 1:33.73 HTM Lillian M Lawson
Adrienne G Jenks
Sophia G Ulen
Adalyn D Sitta
6. 1:34.40 CP Anna K Kosowski
Carolina E Hall
Zoe K Patterson
Emma T Berger
Girls Free 100M Relay 9-10
1. 1:03.92 CP Sophie G Powell
Sydney R Tanner
Savannah B Harris
Anna J Helms
2. 1:05.19 HTM Elyse M Rosade
Sydney M DeLacy
Ivy A Wirth
Skylar K DeLacy
3. 1:07.39 DR Ryan C Clark
Josephine Brooke
Evelyn A Maloney
Eleanor G Wertzler
4. 1:09.26 MVP Alexandra K Myers
Karly J Whitehead
Reese Myers
Helen C Milito
5. 1:09.79 VW Hanna M Cline
Carly H Schweers
Lexie C Van Raaphorst
Abigail Steiling
6. 1:11.95 HPP Sydney Welck
Caroline M Tobin
Rose Weatherly
Kierra Braunberg
Girls Free 100M Relay 11-12
1. 56.81 CP Maryn Feehs
Hannah Diep
Caitlin M Gross
Lilliana M Ugalde
2. 58.78 DR Rachel Conley
Samantha O'Brien
Scarlett Bennett
Diya Redburn
3. 58.98 HPP Lydia Sturgill
Grace A Kummer
Erin J Butler
Lexi R Ries
4. 1:01.47 MVP Cassidy C Crowther
Abigail E Litonjua
Liz Whitson
Ginny L Grubbs
5. 1:02.67 VW Lydia Mikhin
Lana Huang
Abigail C Siddon
Madison Corry
6. 1:02.93 HTM Caitlyn L Crapco-Wang
Adira M Asner
Josephine A Hau
Alana M Wirth
Girls Free 200M Relay 13-14
1. 1:55.98 VW Lilly R Allred
Anabel H Huffstutler
Natalie Lauer
Sophia V Brown
2. 1:59.82 HTM Sydney E Guthrie
Hannah P Carmen
Katharine M Frothingham
Lauren Brown
3. 2:02.09 CP Caroline M Mullen
Katarzyna A Nelson
Eliana M Iaci
Maddie C Powell
4. 2:03.94 HPP Katherine C Sharrer
Belen M Ballard
Malia Bullen
Clara Moschella
5. 2:04.79 DR Lily K Powell
Grace E Jansen
Margaux Harms
Elsa A Leichty
6. 2:10.78 MVP Elizabeth J Moorman
Saira A Nagda
Katya E Zaitsev
Lily M Palmerino
Girls Free 200M Relay 15-18
1. 1:52.61 MVP Juliana C Skopp-Cardillo
Emily M Makin
Gabrielle A Greszler
Sheridan Phalen
2. 1:53.76 CP Phoebe Y Shapiro
Kelly A Derasmo
Anne C Whelan
Katherine P Helms
3. 1:54.73 HPP Ainsley K Flatin
Molly M Anderson
Ella J Reithinger
Marie Roche
4. 1:54.78 HTM Alexandra Dicks
Regan Hau
Sarah R Carmen
Heather Tuft
5. 2:01.92 DR Emma Hutchison
Grace E Motta
Audrey V Engel
Ella Rigoli
6. 2:04.24 VW Reilly A Blanton
Lauren E Spehlmann
Caitlin Blankenship
Teresa (Tess) N Brinkmann
Girls Free 200M Relay Mixed Age
1. 1:59.71 DR Rachel Conley
Eleanor G Wertzler
Grace E Jansen
Emma Hutchison
2. 2:00.53 HTM Adira M Asner
Sydney M DeLacy
Hannah P Carmen
Alexandra Dicks
3. 2:00.76 CP Lilliana M Ugalde
Anna J Helms
Maddie C Powell
Katherine P Helms
4. 2:01.96 HPP Lexi R Ries
Kierra Braunberg
Clara Moschella
Marie Roche
5. 2:07.07 VW Lydia Mikhin
Abigail Steiling
Sophia V Brown
Teresa (Tess) N Brinkmann
6. 2:11.17 MVP Cassidy C Crowther
Helen C Milito
Lily M Palmerino
Sheridan Phalen
Girls Medley 100M Relay 8&U
1. 1:29.31 DR Yvelisse M Cabocel
Keegan E Clark
Annika S Ledford
Anna A Edgerton
2. 1:30.40 MVP Elizabeth Kellogg
Hayden D Ward
Natalie Crowther
Margaret V Driscoll
3. 1:42.65 HPP Emery M Pintauro
Zorah Randhawa
Natalya D Min
Valerie Katen
4. 1:43.75 VW Sophia G Steiling
Avery A O'Brien
Isla R McIntyre
Reagan E Nolan
5. 1:43.87 HTM Adrienne G Jenks
Julia R Pickersgill
Lillian M Lawson
Sophia G Ulen
6. 1:49.35 CP Anna K Kosowski
Emma T Berger
Carolina E Hall
Zoe K Patterson
Girls Medley 100M Relay 9-10
1. 1:14.03 CP Anna J Helms
Savannah B Harris
Leilani G Teter
Sophie G Powell
2. 1:15.05 HTM Skylar K DeLacy
Sydney M DeLacy
Elyse M Rosade
Ivy A Wirth
3. 1:17.41 DR Kinley M Henault
Evelyn A Maloney
Ryan C Clark
Eleanor G Wertzler
4. 1:17.53 VW Elliott A Rowan
Carly H Schweers
Abigail Steiling
Hanna M Cline
5. 1:19.71 MVP Karly J Whitehead
Josephine R Cowen
Alexandra K Myers
Helen C Milito
6. 1:19.81 HPP Audrey G Na
Kierra Braunberg
Caroline M Tobin
Sydney Welck
Girls Medley 100M Relay 11-12
1. 1:03.30 CP Lilliana M Ugalde
Kayley G Davis
Hannah Diep
Caitlin M Gross
2. 1:05.85 HPP Lexi R Ries
Brooke Hawken
Lydia Sturgill
Erin J Butler
3. 1:06.53 DR Samantha O'Brien
Diya Redburn
Rachel Conley
Scarlett Bennett
4. 1:08.59 MVP Cassidy C Crowther
Abigail E Litonjua
Samantha M Cowen
Liz Whitson
5. 1:10.56 HTM Alana M Wirth
Josephine A Hau
Adira M Asner
Caitlyn L Crapco-Wang
6. 1:11.63 VW Abigail C Siddon
Caitlin H Schweers
Lydia Mikhin
Madison Corry
Girls Medley 200M Relay 13-14
1. 2:08.73 VW Sophia V Brown
Natalie Lauer
Lilly R Allred
Anabel H Huffstutler
2. 2:14.79 CP Katarzyna A Nelson
Maddie C Powell
Eliana M Iaci
Caroline M Mullen
3. 2:17.37 HPP Clara Moschella
Belen M Ballard
Malia Bullen
Katherine C Sharrer
4. 2:20.08 DR Elsa A Leichty
Grace E Jansen
Lily K Powell
Margaux Harms
5. 2:29.03 MVP Lily M Palmerino
Saira A Nagda
Elizabeth J Moorman
Katya E Zaitsev
Girls Medley 200M Relay 15-18
1. 2:03.95 HTM Alexandra Dicks
Regan Hau
Heather Tuft
Sarah R Carmen
2. 2:05.98 CP Phoebe Y Shapiro
Jenna K Hajji
Kelly A Derasmo
Katherine P Helms
3. 2:06.65 MVP Emily M Makin
Taylor A Makin
Gabrielle A Greszler
Sheridan Phalen
4. 2:09.74 HPP Molly M Anderson
Ainsley K Flatin
Marie Roche
Ella J Reithinger
5. 2:13.00 DR Ella Rigoli
Anna Trainum
Emma Hutchison
Grace E Motta
6. 2:19.87 VW Reilly A Blanton
Teresa (Tess) N Brinkmann
Caitlin Blankenship
Lauren E Spehlmann