Back to Schedules

Divisional Relays at Alexandria

Date: July 10, 2019
Location: Alexandria
Course: 25 Meters
Scores:
202.0Dowden Terrace 174.0Hamlet 160.0Little Rocky Run
158.0Langley 150.0Hunt Valley 116.0Fairfax
Boys Free 100M Relay 8&U
1. 1:21.66 HSC Zaidan Ghazal
Bodey Y Lissenden
Simon Chang
Alex Kim
2. 1:21.82 HV Logan B Clark
Sawyer Schmeck
Gresham Davis
Tytus Jacewitz
3. 1:24.83 LRR William D Mitchell
Braedan S Porter
Brooks C Rosenberg
David H Charters
4. 1:25.90 L Charles Alms
Jack L Singleton
Gabriel M Jemio
Landon A Miller
5. 1:25.93 DT Peter J Madigan
Liam Riedy
Jackson Natoli
Andrew Gay
6. 2:05.01 F Donovan J McIntosh
Callum DiTeresi
Dheva S Dowla
Declan P Connor
Boys Free 100M Relay 9-10
1. 1:03.85 L David T Bulford
Tobias Lee-Truesdell
Sandro K Thornton
Luca H Sanchez
2. 1:07.83 HV Sinjin Schmeck
Wyatt Davis
Maxwell Maneno
Samuel Hopkins
3. 1:08.69 DT Paul Yaroschak
Hewen J Dalton
Julian Hassan
Cooper B Roberts
4. 1:09.50 HSC Bennett Steele
Aiden Thornsbury
Max Andrews
Ryan Flickinger
5. 1:13.00 LRR Eli J Parrott
Reeve J Callahan
Cooper J Ellison
Anthony D van de Graaff
6. 1:14.07 F Aiden Wang
Ethan M Hough
Silas DiTeresi
Ibrahim A Harchich
Boys Free 100M Relay 11-12
1. 56.32 DT Kai Wang
Nathanael Abrials
Jason W Doll
Jack Chervenic
2. 56.84 HSC Charlie J Palma
Jase Fitch
Matthew J Mack
Alex Andrews
3. 58.10 L Colin L Walter
Daniel Wu
Alejandro A Wick
Evan C Poulos
4. 1:01.53 LRR James P Anderson
James M McIntyre
Andrew J Caton
Henry Guo
5. 1:03.91 HV Benjamin M Loughmiller
Maksym Jacewitz
Dawson McGill
Connor J Hmara
6. 1:07.06 F Brogan M Buckley
Liam Drummond
Corban H Aden
Vincent J Kiernan
Boys Free 200M Relay 13-14
1. 1:53.03 HV Maxwell E Loughmiller
Ryan M Stader
Filip Tarczynski
Samuel R Harris
2. 1:58.69 HSC Ryan B Bradshaw
Michael Mill
Avery W Kuhn
Trent McMichael
3. 1:59.31 DT William N Conaton
Khuvituguldur Baterdene
Esteban J Landivar
Owen F Roberts
4. 2:02.12 F George W Codding
Ryan W Hough
Luke G Buckley
Giovanni X LeeSing
5. 2:04.95 L Roberto J Wick
Peter Kaldes
Collin R Troy
Brady C Quinn
6. 2:16.49 LRR Carson A Siekierka
Ian Park
Owen D Parrott
Ethan Birkholz
Boys Free 200M Relay 15-18
1. 1:40.63 DT Anthony J Doll
Brendan Huber-Wilker
Samuel E Muzinski
Kai Green
2. 1:40.88 F Kent H Codding
Michael Muldoon
Ian C Vollmer
Peter G Makin
3. 1:45.55 HV Aleksander Tarczynski
Brock Ittig
Peter A Lermo
Ryan V Miles
4. 1:45.71 HSC Chase R Bradshaw
Jackson Frankel
Matthew S Kang
Alexander S Montano
5. 1:46.21 LRR Daniel A Rojas
Stephen E Goff
Evan Parrott
Jakob Robinette
Boys Free 200M Relay Mixed Age
1. 1:52.75 DT Kai Wang
Cooper B Roberts
Khuvituguldur Baterdene
Kai Green
2. 1:56.52 HV Benjamin M Loughmiller
Sinjin Schmeck
Maxwell E Loughmiller
Aleksander Tarczynski
3. 1:57.34 LRR Henry Guo
Anthony D van de Graaff
Ethan Birkholz
Jakob Robinette
4. 1:57.74 HSC Alex Andrews
Bennett Steele
Trent McMichael
Alexander S Montano
5. 2:00.69 L Evan C Poulos
Luca H Sanchez
Roberto J Wick
Marco Favro
6. 2:04.81 F Brogan M Buckley
Aiden Wang
George W Codding
Peter G Makin
Boys Medley 100M Relay 8&U
1. 1:36.49 L Cordrey C Roberge
Jack L Singleton
Gabriel M Jemio
Landon A Miller
2. 1:36.83 HSC Franklin Greenfield
Alex Kim
Zaidan Ghazal
Bodey Y Lissenden
3. 1:38.06 HV Logan B Clark
Sawyer Schmeck
Gresham Davis
Tytus Jacewitz
4. 1:41.84 LRR Nathan J Harvey
William D Mitchell
David H Charters
Brooks C Rosenberg
5. 1:42.75 DT Connor Danysh
Andrew M Smullen
Liam Riedy
Peter J Madigan
Boys Medley 100M Relay 9-10
1. 1:12.40 L David T Bulford
Luca H Sanchez
John W Alms
Sandro K Thornton
2. 1:14.94 HV Sinjin Schmeck
Dylan McGill
Wyatt Davis
Maxwell Maneno
3. 1:15.97 HSC Ryan Flickinger
Bennett Steele
Max Andrews
Aiden Thornsbury
4. 1:20.75 DT Paul Yaroschak
Chase T Daub
Cooper B Roberts
Hewen J Dalton
5. 1:23.65 LRR Anthony D van de Graaff
Daniel A Mcintyre
Eli J Parrott
Reeve J Callahan
6. 1:23.85 F Aiden Wang
Ibrahim A Harchich
Silas DiTeresi
Ethan M Hough
Boys Medley 100M Relay 11-12
1. 1:03.46 DT Kai Wang
Nathanael Abrials
Jason W Doll
Jack Chervenic
2. 1:06.78 L Colin L Walter
Alejandro A Wick
Evan C Poulos
Daniel Wu
3. 1:07.93 HSC Charlie J Palma
Cameron Kuhn
Matthew J Mack
Alex Andrews
4. 1:09.80 LRR Andrew J Caton
Henry Guo
James P Anderson
James M McIntyre
5. 1:13.95 F Brogan M Buckley
Corban H Aden
Liam Drummond
Vincent J Kiernan
6. 1:15.15 HV Dawson McGill
Benjamin M Loughmiller
Maksym Jacewitz
Connor J Hmara
Boys Medley 200M Relay 13-14
1. 2:08.20 HV Filip Tarczynski
Samuel R Harris
Maxwell E Loughmiller
Ryan M Stader
2. 2:13.73 DT Khuvituguldur Baterdene
William N Conaton
Esteban J Landivar
Owen F Roberts
3. 2:13.95 L Brady C Quinn
Collin R Troy
Roberto J Wick
Luke Watson
4. 2:17.43 F Luke G Buckley
Giovanni X LeeSing
George W Codding
Ryan W Hough
5. 2:26.98 LRR Ethan Birkholz
Carson A Siekierka
Ian Park
Owen D Parrott
Boys Medley 200M Relay 15-18
1. 1:50.37 F Peter G Makin
Ian C Vollmer
Kent H Codding
Michael Muldoon
2. 1:54.11 DT Anthony J Doll
Kai Green
Brendan Huber-Wilker
Samuel E Muzinski
3. 1:55.28 HSC Matthew S Kang
Jackson Frankel
Chase R Bradshaw
Alexander S Montano
4. 1:55.81 HV Peter A Lermo
Ryan V Miles
Aleksander Tarczynski
Brock Ittig
5. 1:56.93 LRR Jakob Robinette
Robert Law
Evan Parrott
Daniel A Rojas
6. 2:02.93 L Sebastian Silvestro
J. J. Bellaschi
Ryan Dix
Marco Favro
Girls Free 100M Relay 8&U
1. 1:21.10 HSC Jordan Greenfield
Anoushka Sarathy
Georgia Steele
Erin Kass
2. 1:26.59 LRR Hannah J Laszewski
Faith A Hartman
Allyssa C Elder
Claire E Anderson
3. 1:28.05 L Mackenzie J Hodge
Evelyn Volovar
Bailey E Lauterbach
Amiya Bagla
4. 1:28.07 DT Misheel Baterdene
Jamie Hank
Victoria M Roth
Eleanor Aiken
5. 1:37.59 HV Clara J Sutton
Katherine Myers
Fiona Caven
Mackenzie C Cherkauskas
6. 1:47.53 F Abigail J Lee
Abigail C Smith
Allie J Chong
Annie Przydzial
Girls Free 100M Relay 9-10
1. 1:03.64 F Sadie E Buckley
Cally B Codding
Ashlyn Connor
Olivia Roca
2. 1:05.97 DT Lila Brock
Annabelle Bremner
Fiona K Barnett
Caroline A Smullen
3. 1:09.00 LRR Harper E Mitchell
Cara A Portella
Allison G Birkholz
Jayla T Ho
4. 1:09.64 HV Sophie L Holmes
Audrey V Stevens
Anna Dierks
Lydia Myers
5. 1:11.22 L Casey M Tasber
Jenny S Li
Bianca P Watson
Elisabeth Miller
6. 1:17.95 HSC Emerson McMichael
Helena Hernandez
Brianna Wang
Mackenzie L Ross
Girls Free 100M Relay 11-12
1. 59.54 L Katherine Alms
Isabella S Lee-Truesdell
Tessa Jones
Marina Watson
2. 59.63 LRR Caitlin O Goff
Arianna M Portella
Payton M Hoffman
Shannon A Charters
3. 59.66 DT Elena M Stinson
Norah D Curry
Yalguun Baterdene
Aleksandra S Richardson
4. 1:01.39 HV Paige F Burke
Karly R Schumacher
Samantha M Mitchell
Jordan Myers
5. 1:03.48 HSC Hayley Varacalli
Tess N Emanuel
Hanna Xue
Morgan Kass
6. 1:06.76 F Keri F Hough
Fiona Rice
Katelyn G Wilson
Alexa R Haynie
Girls Free 200M Relay 13-14
1. 2:00.53 DT Julia E Lungren
Mealy Cronin
Natalie K Kaldahl
Elena Gomez
2. 2:02.33 LRR Maddie R Allen
Jessica M Lerke
Anna V McIntyre
Hannah M Charters
3. 2:05.30 F Kendall Vess
Ava Rice
Christal Wang
Mary Mae Bailey
4. 2:08.98 HSC Chloe J Smith
Lucy E Palma
Magaret J Mosby
Eliza Tourbaf
5. 2:11.69 HV Ainsley Ittig
Sienna Schmeck
Jessica L Berry
Natalie M Sorensen
6. 2:12.43 L Anna Deringer
Gabriella Sanchez
Alexandra D Schratwieser
Kira N Thornton
Girls Free 200M Relay 15-18
1. 1:55.19 HSC Emma Flickinger
Katie Burns
Sarah D DiMeglio
Katie MACK
2. 1:55.90 DT Ella Rier
Charleston Couture
Daniela Gomez
Victoria K Atkinson
3. 1:56.64 LRR Allyson S Lerke
Rachel W Merrifield
Rylie Kiefaber
Emily A Drakopoulos
4. 1:57.88 L Kate Walter
Lucy Chen
Liliana Schone
Izzy Schone
5. 1:58.09 HV Reagan Osborne
Suzanne R Kiser
Maria McGovern
Jenny Y Li
6. 2:02.14 F Anna C Jayjack
Isabella Manzione
Mary-Olivia Aden
Ellen L Shriver
Girls Free 200M Relay Mixed Age
1. 2:00.00 HSC Morgan Kass
Mackenzie L Ross
Eliza Tourbaf
Katie MACK
2. 2:00.64 DT Yalguun Baterdene
Lila Brock
Mealy Cronin
Victoria K Atkinson
3. 2:03.82 LRR Shannon A Charters
Jayla T Ho
Hannah M Charters
Emily A Drakopoulos
4. 2:03.98 F Alexa R Haynie
Sadie E Buckley
Kendall Vess
Anna C Jayjack
5. 2:07.10 L Marina Watson
Elisabeth Miller
Kira N Thornton
Izzy Schone
6. 2:07.26 HV Paige F Burke
Sophie L Holmes
Sienna Schmeck
Reagan Osborne
Girls Medley 100M Relay 8&U
1. 1:32.20 HSC Anoushka Sarathy
Georgia Steele
Erin Kass
Jordan Greenfield
2. 1:37.88 LRR Faith A Hartman
Allyssa C Elder
Claire E Anderson
Hannah J Laszewski
3. 1:40.41 L Sophie S Li
Evelyn Volovar
Amiya Bagla
Mackenzie J Hodge
4. 1:59.13 HV Mackenzie C Cherkauskas
Fiona Caven
Alyssa R Ogden
Clara J Sutton
5. 2:09.32 F Allie J Chong
Abigail J Lee
Abigail C Smith
Annie Przydzial
Girls Medley 100M Relay 9-10
1. 1:09.79 F Sadie E Buckley
Ashlyn Connor
Cally B Codding
Olivia Roca
2. 1:12.28 DT Annabelle Bremner
Lila Brock
Caroline A Smullen
Fiona K Barnett
3. 1:19.52 L Grace S Yuan
Christy S Li
Elisabeth Miller
Bianca P Watson
4. 1:19.56 HV Anna Dierks
Mia K Lee
Sophie L Holmes
Audrey V Stevens
5. 1:20.88 LRR Cara A Portella
Harper E Mitchell
Jayla T Ho
Allison G Birkholz
6. 1:24.78 HSC Emerson McMichael
Brianna Wang
Mackenzie L Ross
Helena Hernandez
Girls Medley 100M Relay 11-12
1. 1:05.66 LRR Caitlin O Goff
Shannon A Charters
Payton M Hoffman
Arianna M Portella
2. 1:05.69 L Tessa Jones
Cleia Jones
Marina Watson
Katherine Alms
3. 1:07.71 DT Elena M Stinson
Maclain R Monsky
Yalguun Baterdene
Norah D Curry
4. 1:08.27 HV Karly R Schumacher
Paige F Burke
Samantha M Mitchell
Jordan Myers
5. 1:10.77 HSC Hayley Varacalli
Hanna Xue
Morgan Kass
Tess N Emanuel
6. 1:13.18 F Keri F Hough
Fiona Rice
Mia L Richmond
Alexa R Haynie
Girls Medley 200M Relay 13-14
1. 2:11.56 DT Mealy Cronin
Natalie K Kaldahl
Elena Gomez
Julia E Lungren
2. 2:18.43 F Christal Wang
Ava Rice
Kendall Vess
Mary Mae Bailey
3. 2:19.01 LRR Hannah M Charters
Jessica M Lerke
Anna V McIntyre
Maddie R Allen
4. 2:23.81 HV Natalie M Sorensen
Kai Wheeler
Sienna Schmeck
Jessica L Berry
5. 2:24.64 HSC Magaret J Mosby
Ashley Varacalli
Eliza Tourbaf
Chloe J Smith
6. 2:26.33 L Anna Deringer
Kira N Thornton
Gabriella Sanchez
Alexandra D Schratwieser
Girls Medley 200M Relay 15-18
1. 2:04.20 LRR Rylie Kiefaber
Samantha E Rojas
Allyson S Lerke
Emily A Drakopoulos
2. 2:06.89 HSC Emma Flickinger
Sophia Montie
Katie Burns
Katie MACK
3. 2:08.09 L Izzy Schone
Liliana Schone
Kate Walter
Lucy Chen
4. 2:09.28 DT Victoria K Atkinson
Charleston Couture
Claire M Toman
Ella Rier
5. 2:10.06 HV Michaela D Brotherton
Jenny Y Li
Maria McGovern
Reagan Osborne
6. 2:16.64 F Ellen L Shriver
Isabella Manzione
Anna C Jayjack
Mary-Olivia Aden